Deštné v Orlických horách


Deštné v Orlických horách se nachází v okrese Rychnov nad Kněžnou, v Královéhradeckýém kraji. Leží 18 km severně od Rychnova nad Kněžnou a 40 km východně od Hradce Králové. Průměrná nadmořská výška obce je 650 m n. m. Jedná se o největší turistické středisko v Orlických horách.

 

ZIMA V DEŠTNÉM

 
Lyžování, běžkování, snowbaording

V zimním období je okolí vhodné pro běžecké i sjezdové lyžování. Vleky a sjezdovky vzdáleny jsou denně upravovány. V sezoně je možnost využít večerní lyžování. Pokud budete chtít naučit své ratolesti lyžovat, je zde k dispozici lyžařská školička. Pro vyznavače snowboardingu a freestyle lyžování je k dispozici snowpark.
Velmi kvalitní služby poskytují ski servisy, kde Vám školení odborníci ochotně pomohou či poradí. Nachází se zde i půjčovna lyžařského vybavení (sjezdovky, běžky a snowboardy).
http://www.skicentrumdestne.cz/
http://www.lyzovani-destne.cz/

 

JARO, LÉTO A PODZIM V DEŠTNÉM

 
Turistika
Krásná příroda Orlických hor nabízí ideální terény pro pěší turistiku. Kromě značených turistických tras prochází přes Deštné v O.h. i několik naučných stezek.

Cykloturistika
Krásná horská krajina Orlických hor je jako stvořená pro cykloturistiku. Cyklobusy v Orlických horách a jejich podhůří provozuje firma AUDISBUS s.r.o. z Rychnova nad Kněžnou, firma ORLOBUS a.s. z Nového Města nad Metují a ČSAD Ústí nad Orlicí, a.s. Přepravu kol ve vlacích pak České dráhy, a.s.

Jezdectví
Nachází se zde jízdárna, kde je možné si zaplatit výcvik nebo jen vyjížďky na koních.

Koupání
Ke koupání v pěkném počasí lze využít bazén u domu na zahradě, v chladnějším počasí lze navštívit krytý bazén v Dobrušce vzdálený cca 18 km.

Houbaření
Tento kraj je také rájem pro milovníky houbaření.

Kontakt